100% garancia originálnych výrobkov SM Systém, Blackroll a Dynasit   |   Doprava zadarmo od 80 €

Nešpecifické bolesti chrbta

Čo sú nešpecifické bolesti chrbta?

Ide o bolesti v oblasti chrbta, ktoré zvyčajne pochádzajú zo svalov, nervov, kostí, kĺbov alebo iných štruktúr v chrbtici. Avšak i vnútorné orgány, ako je napríklad žlčník a pankreas, sa môžu tiež prejavovať ako bolesti chrbta.

Bolesti chrbta môžu byť akútne alebo chronické. Tieto môžu byť stále alebo prerušované, zostať na jednom mieste, alebo vyžarovať do ďalších oblastí. Bolesti môžu byť charakterizované ako tupá alebo ostrá bolesť, pichanie či pálenie.

Štyridsať percent práceneschopností v USA spôsobujú bolesti chrbtice v oblasti bedier. Tento fenomén sa postupne prenáša aj do našich končín.

Nešpecifická bolesť znamená to, že príčina nie je presne známa, ale predpokladá sa, že pochádza z mäkkých tkanív, ako sú svaly, fascie a väzy. Približne 98 % pacientov s bolesťou chrbta je diagnostikovaných s nešpecifickou akútnou bolesťou chrbta, kde nie je identifikovaná žiadna vážna základná patológia.

Takmer 2 % sú zahrnuté pod metastatické nádory, pričom závažné infekcie, ako je spinálna osteomyelitída a epidurálny absces predstavujú menej než 1% percento.

Najčastejšou príčinou neurologických porúch vrátane slabostí alebo znecitlivenia sú hernie disku.

Chcem sa naučiť SM Systém