100% garancia originálnych výrobkov SM Systém, Blackroll a Dynasit   |   Doprava zadarmo od 80 €

Čo je SM Systém

Unikátny cvičebný systém

SM Systém predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe. Autorom je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek. SM Systém vychádza z dôkladného anatomického poznania. Pomenovanie SM Systém znamená – stabilizáciu a mobilitu. Cvičenia stabilizujú telo (chrbticu) a zároveň vytvárajú pohyb - mobilitu.

SM Systém obsahuje 11 základných cvikov, ktoré sa ďalej rozširujú o rôzne modifikácie – špeciálne cvičenia pre tehotné ženy, zostava pre tenisových hráčov, rehabilitáciu pri skolióze a iné. Vzniklo aj výborné DVD pre všetkých, ktorí majú záujem o prevenciu či doplnenie už zaužívaných cvičení – 120 cvikov pre zdravú chrbticu.

SM Systém sa z Českej republike postupne rozšíril do zahraničia. Cvičí sa v Dánsku, Južnej Kórei, USA, Austrálii

Pre koho je SM Systém určený?

SM Systém je určený pre každého jedinca – deti od 5 rokov, dospelí i starší ľudia, ktorí majú záujem o zdravý telesný vývoj, prevenciu proti vzniku bolestí chrbta, prípadne trpia problémami s chrbticou. Cvičenia sú vhodné aj počas tehotenstva v snahe obmedziť riziká pri pôrode. Taktiež sú cvičebné metódy SM Systému vhodné pre tých, ktorým nepomohli štandardné fyzioterapie a ich problémy pretrvávajú. SM Systém s obľubou využívajú vrcholí športovci počas kondičnej prípravy a rehabilitácie.

Účinná pomoc cvičenia pre ľudí trpiacimi:

Čo je potrebné pre cvičenie?

SM Systém ma obrovskú výhodu v tom, že ho môžeme praktizovať doma, vo fitku i počas dovolenky. Ďalšou výhodou je cenová dostupnosť cvičebných pomôcok. Vítanou pomocou je taktiež slovenský mentor a inštruktor Michal Tomulec, ktorý poskytuje individuálne a skupinové kurzy SM Systému.

K dokonalému zvládnutiu cvičení potrebujeme:

Možnosti výhodného nákupu SM Systému

Originálny základný set MUDr. Smíška

Môžete využiť základný set SM Systému, ktorý obsahuje:

DVD znázorňuje prevedenie cvikov, ale neobsahuje inštrukcie ako cvičiť resp. neupozorňuje na časté chyby počas cvičenia. Tieto informácie nájdete v prehľadnej knihe od MUDr. Smíška Zdravá záda (v českom jazyku).

Odporúča sa tiež zakúpiť si balančnú podložku PROFI a oporné tyče pre SM Systém čím získate ideálne podmienky pre cvičenie a zvládnete všetky základné i modifikované cviky SM Systému.

Online verzia

Online verziu osobne zostavil a precvičil Michal Tomulec, slovenský mentor a inštruktor SM Systému. Je určená pre ľudí, ktorí majú menej času na čítanie knihy resp. obľubujú moderný online prístup k video inštrukciám.

Obsahuje:

Online videá sú unikátne tým, že obsahujú aj inštrukcie ako presne a efektívne cvičiť; ako aj upozornenia na časté chyby. HD kvalita video inštrukcii je samozrejmosťou.

Ak by ste sa chceli podrobne preskúmať činnosti svalov a spoznať princípy SM Systému v komplexnej publikácii, Michal Tomulec vrelo odporúča zakúpiť si knihu MUDr. Smíška s názvom Svalové řetězce.

Odporúča sa tiež zakúpiť si balančnú podložku PROFI a oporné tyče pre SM Systém čím získate ideálne podmienky pre cvičenie a zvládnete všetky základné i modifikované cviky SM Systému.

Všetky cvičebné pomôcky a výučbové materiály je možné objednať aj individuálne v našom eshope.

Neviete sa rozhodnúť, ktorá verzia je pre Vás vhodnejšia? Zavolajte nám, radi Vám poradíme a zodpovieme všetky otázky – 0903 443 083, prípadne emailom: info@smsystem.sk

Chcem sa naučiť SM Systém