100% garancia originálnych výrobkov SM Systém, Blackroll a Dynasit   |   Doprava zadarmo od 80 €
Obchod /  Nordic walking

Nordic walking

Nordic walking kombinuje kardiovaskulárne cvičenie s intenzívnym svalovým cvičením ramien, paží, jadra a nôh. Keď chodíte bez palíc, aktivujete hlavne svaly pod pásom. Keď pridáte nordic walking palice, aktivujete aj všetky dôležité svaly hornej časti tela. Zapájate 80% až 90% vašich svalov, na rozdiel od 50%, čo poskytuje významný prínos pri spaľovaní kalórií a udržovaní funkčného pohybového aparátu.

Množstvo dôkazov potvrdzuje, že nordic walking spáli viac kalórií ako bežná chôdza – odhady nárastu sa pohybujú od 18 % až po 67 %. Severská chôdza je tiež spojená so znížením tukovej hmoty, „zlého“ LDL cholesterolu a triglyceridov, depresie, úzkosti, chronickej bolesti a obvodu pása a zvýšením „dobrého“ HDL cholesterolu, vytrvalosti, svalovej sily a flexibility, výdrži pri chôdzi, zlepšním kardiovaskulárneho systému, kondície a kvality života.

Ďalšia výhoda: „Pri používaní palíc ste oveľa stabilnejší, pretože máte viac kontaktných bodov so zemou a nespoliehate sa len na dve nohy.

Na rozdiel od trekingových alebo turistických palíc, ktoré majú voľné popruhy, ktoré obopínajú vaše zápästia, majú severské palice špeciálny systém podobný rukavici pripevnený ku každej palici. Zasuniete do nej ruku a použijete radšej dlaň ako prsty na prenos energie na palice a pohyb vpred.

Palice sú dostupné z ľahkého hliníka alebo uhlíkového materiálu; so špičatými alebo gumenými špičkami. Sú buď pevné alebo nastaviteľnou výškou.