100% garancia originálnych výrobkov SM Systém, Blackroll a Dynasit   |   Doprava zadarmo od 80 €

Dynasit COMFORT

29,90 € 23,95 s DPH
19,79 € bez DPH
Na sklade, doprava už od 1.70 €
Už zajtra môžem byť u Vás.
viac info

Ortopedický vankúš na aktívne dynamické sedenie Dynasit® COMFORT

Uprostred produktu je presne dimenzovaný priestor, ktorý sa nenafukuje, čím produkt nevytvára tlak na kostrč a oblasť konečníka. Týmto poskytuje Dynasit COMFORT komfortné sedenie aj ľuďom, ktorí trpia žilovými ochoreniami (hemoroidy), ochoreniami kostrče a príbuznými problémami panvového dna. Vynechaný priestor zmierňuje tlak na kostrč a ústrojenstvo pánvového dna a umožňuje tak komfortnejšie sedenie bez nepríjemných bolestí. Tento model sa nafukuje prostredníctvom klasickej ventilky, ústami alebo minipumpou (nie je súčasťou balenia).

Kontraindikácie:

Dynasit nie je vhodný pri akútnych zápalových ochoreniach pohybového a nervového systému, pri závratoch. Ak máte nezahojené zlomeniny kostrče, chrbtice alebo panvy, neseďte na Dynasite!

Návod na použitie:

Dynamickú podložku Dynasit položte spodnou plochou s ventilom na sedadlo stoličky tak, aby jej vykrojená časť smerovala ku kolenám alebo opačným smerom podľa toho ako je to užívateľovi komfortnejšie. Pri použití na účely zdravého sedenia, zo začiatku sedávajte na mierne nafúkanom vankúši len 5-10 minút a opakujte 3-5 krát denne. Objemom vzduchu vo vankúši regulujete intenzitu dynamiky sedenia. Tento model sa nafukuje prostredníctvom klasickej ventilky, ústami alebo minipumpou (nie je súčasťou balenia). Pozor ventilku po nafúkaní vždy zatlačte dovnútra nafukaného vankúša. Takto zabránite mechanickému poškodeniu ventilky, ktoré môže nastať počas dynamického sedenia. Sadnite si na približne 2/3 sedacej časti vankúša a mierne rozkročte dolné končatiny. Chodidlá odporúčame opierať celou plochou o podlahu. Seďte uvoľnene a nebráňte sa zmenám polôh. Nedajte sa odradiť ak budete cítiť mierne bolesti v krížovej oblasti. Je to pozitívna reakcia – obyčajná únava svalov, ktoré neboli na posilňovanie zvyknuté.

Ošetrovanie a údržba:

Neperte vankúš v práčke! Sedacia časť sa ľahko čistí kefkou a mydlom. Nenašívajte nič na vankúš! Mohlo by dôjsť k poškodeniu nafukovacej časti vankúša. Pozor na ostré predmety. Používajte vankúš pri teplotách prostredia od 8-40ºC.

Upozornenie:

Na ilustračných fotkách produktov je použitá univerzálna čierna farba lemovky. Produkty môžu byť dodávané aj v iných farebných variantách lemovky, tak aby boli zladené s jednotlivými farebnými motívmi potlačovanej vrchnej látky.

Farby produktov zobrazované na zobrazovacom zariadení (monitor, displej) zákazníka nemusia byť v niektorých prípadoch identické so skutočnými farbami dodávaných produktov. K odchýlkam dochádza z dôvodu rôznych výrobných parametrov a technických nastavení zobrazovacích zariadení resp. ich rôznych výrobných alebo užívateľsky nastavených kalibrácií.

Dodatočné parametre:

  • Kategória: PRE ZDRAVÉ SEDENIE
  • Záruka: 2 roky
  • Rozmer: 400x350x10 mm
  • Rozmer balenia: 380x205x30 mm
  • Maximálna nosnosť: 120 kg
  • Slovenský výrobok: Áno
  • Možnosť vlastnej potlače: Áno
  • Miesto použitia: Interiér / Exteriér
  • Typ poťahu: Nesnímateľný
  • Materiálové zloženie: Vrchná látka -100% PES, Termoizolačná vrstva - polyuretánová pena, Nafukovacia vložka - 100% PVC


Súvisiace produkty